واحد مهندسی

طراحی ، مهندسی و ساخت CAD\CAM\CAE

واحد طراحی،مهندسی و ساخت شرکت مهندسین و صنعت دارای کادر مجرب و متخصص در زمینه رشته های گروه مهندسی مکانیک بوده و از دو بخش عمده تشکیل شده:

بخش اول واحد طراحی و مهندسی می باشد که با بخش دوم یعنی ساخت، بصورت مستقیم در ارتباط است. لذا این دو بخش بصورت یک واحد یکپارچه می باشند.در بخش طراحی و مهندسی از قویترین و به روزترین نرم افزارهای مهندسی مکانیک جهت طراحی، تحلیل و محاسبات استفاده می گردد.که در زیر خلاصه ای از کاربرد این نرم افزارهای بیان شده است:

نرم افزار Solid Work که یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای طراحی مدلهای سه بعدی بوده و به لحاظ سرعت اجرا از سایر نرم افزارهای این گروه برتر است .این واحد از این نرم افزار برای طراحی مدلهای سه بعدی و قالبها و مجموعه مونتاژ شده ماشین آلات استفاده می نماید.

solidworks201

نرم افزارCatia برای مدلسازی سطحی، کار بر روی انواع رویه ها (Surface) و آنالیز سطوح مورد استفاده قرار گرفته که از این لحاظ دارای قدرت بسیار بالایی می باشد.

Catia_Logo

نرم افزار Rapid Form  که از آن برای کار بر روی ابر نقاط  (Cloudy Points) و تهیه رویه های سه بعدی از نقاط استفاده می شود و کاربرد دیگر آن در زمینه کنترل مدل طراحی شده و مقایسه آن با  (Scan 3D) می باشد.

 

1193021805

نرم افزار Cosmos یکی از سریعترین و کارآمدترین نرم افزارهای تحلیل قطعات صنعتی تحت انواع بارگذاری ها می باشد. این نرم افزار از زیر مجموعه نرم افزارهایSolid  Works بوده که  ورژن جدید آن تحت عنوان Simulation می باشد. با استفاده از قابلیت های این نرم افزار، هر گونه مدل سه بعدی که توسط نرم افزار Solid Works مدل شده را می توان تحلیل مود و مقادیر تنش، جابجایی و کرنش را در تمام نقاط قطعه بدست آورد.

cosmos

 نرم افزار Abaqus بعنوان قدرتمندترین و دقیق ترین نرم افزار تحلیل قطعات مورد استفاده قرار می گیرد که در اینجا برای کارهای خاص از آن استفاده می شود.

abaqus

نرم افزار Super Forge جهت تحلیل و محاسبه فرآیند آهنگری، شکل دقیق قطعات پس از ضربه پرس، محاسبه تنش های موجود در قطعات، تحلیل قالب های آهنگری به لحاظ تنش های اعمال شده و محاسبه نیروی پرس استفاده می شود.

surer

نرم افزار Aspen HTFS جهت محاسبه مبدلهای حرارتی استفاده شده که این نرم افزار تنها نرم افزار قدرتمند محاسبات مبدلهای حرارتی می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توان تعداد پلیت، نوع پلیت پیشنهادی بهینه، شبیه سازی فرایند تبدیل حرارت و کنترل کل فرایند را بررسی نمود.

 aspen

نرم افزار Master CAM یکی از نرم افزارهایی است که در بخش ساخت CAM  جهت تهیه برنامه اجرایی ماشین CNC استفاده می شود. که دارای قدرت و دقت اجرایی بالا می باشد.

mastercam

نرم افزار  Power Mill  که به لحاظ سرعت اجرایی برترین نرم افزار گروه CAM می باشد و برای مدلهایی که نیاز به سرعت بیشتری برای ساخت دارند، از این نرم افزار استفاده می شود.

1p